Корпус текстів Юрія Шевельова (Шереха)
This action may take several minutes for large corpora, please wait.
doc#0 Сьогодні Галицький жартує про зустріч чекістів із бомбами і боронить Шевченка від зазіхання Н. <g/> , а хто знає <g/> , чи пару років тому він не був причетний до вимордування 134 українських націоналістів <g/> , серед них Леся Курбаса <g/> , Валер'яна Підмогильного й Миколи Куліша у хащах Медвежої Гори <g/> ?
doc#1 <p> Січень-березень 1998. </p><p> Нью-Йорк </p><p> </doc> </p><p> Різкі повороти долі ділять життя Т. Шевченка на чітко окреслені періоди <g/> : кріпацтво <g/> , воля <g/> , арешт і заслання <g/> , знову воля <g/> .
doc#6 <p> Біографії Шевченка і Василя Курилика далеко не тотожні <g/> .
doc#8 Петров був історик літератури <g/> , написавши праці про Язикова <g/> , про німецьких романтиків з Єни <g/> , про П. Куліша <g/> , про Т. Шевченка <g/> , Лесю Українку і Олеся <g/> ; фолкльорист <g/> , етнограф <g/> , що цікавився особливо найархаїчнішим у фолкльорі <g/> , але також і постанням рис нового побуту <g/> , сталими непомітними рисами змін людського побуту <g/> , власне сталою змінністю і — вічним зберіганням основ побуту <g/> , отже — змінною сталістю <g/> .
doc#9 А пізніші роки позначені впливами Шевченка <g/> , і його генієві коряться тоді всі1. </p><p> Правда <g/> , сам Шевченко охоче приймав у свою поетичну мову критично пересіяні елементи — і лексичні <g/> , і фонетично-морфологічні — різних українських діялектів <g/> .
doc#13 Вони є — різнотипні й незвичайні в українській поезії <g/> : то металічні <g/> , то танцюристі хореї <g/> , черговані з ямбами <g/> , часом чисто шевченківського типу ( <g/> « <g/> Не чути гомону людського <g/> » <g/> ) <g/> , — адже від « <g/> Гайдамаків <g/> » іде в Шевченка лінія байронічних поем <g/> .
doc#15 Саме тому ми і знайдемо далеко частіше і цікавіше використання називних речень <g/> , приміром <g/> , у Шевченка <g/> , ніж у деяких російських поетів XVIII сторіччя <g/> , хоч би у Ломоносова або Сумарокова <g/> , не зважаючи на те <g/> , що останні жили і творили задовго до Шевченка <g/> .
doc#16 Але коли Донцов окреслює риси української « <g/> еліти <g/> » <g/> , спираючися на нібито наше старе письменство і Шевченка <g/> , то <g/> , справді <g/> , камені готові возопити <g/> !
doc#18 Геній Шевченка неперевершений <g/> , але який поступ зробила українська література за ці роки в сенсі інтелектуального круговиду і врівноваженої майстерности <g/> , яких творчих довершень і розкрить провіщеного вона дійшла <g/> !
doc#19 <p> Мову приваблює незламність Тараса Шевченка як « <g/> лицаря слободи <g/> » <g/> .
doc#23 Було це наслідування Шевченка чи виклик <g/> ? </p>
doc#24 Традиційний в українській духовості культ жінки-матері <g/> , що основним комплексом увійшов свого часу в творчість Шевченка з її вінцем — « <g/> Марією <g/> » <g/> , у Любченка став виявом життєвої сили відродженого українського народу <g/> , цупкости його життьових коріннів і зв'язку з чорноземом українського степу <g/> .
doc#25 Шевченка <g/> .
doc#26 Це такі слова <g/> , як пороги <g/> , чайка <g/> , скиглить ( <g/> про чайку <g/> ; у Квітки тільки про собаку <g/> , у зовсім відмінній тональності <g/> ) <g/> , могили ( <g/> у Квітки лише раз і в архівних матеріялах <g/> , яких Шевченко не міг знати <g/> ) <g/> , буйний ( <g/> про вітер <g/> ) <g/> , тирса <g/> , гетьмани ( <g/> множина <g/> ) <g/> , дума ( <g/> у Квітки лише раз <g/> , коли мова про поезії Шевченка <g/> !
doc#27 Серед листів Квітчиних ( <g/> як вони репрезентовані в його шеститомовній збірці творів радянського видання <g/> ) тільки листи до Шевченка писані по-українськи <g/> , 4 з загального числа 91. Правда <g/> , маємо від Квітки « <g/> Листи до любезних земляків <g/> » ( <g/> 1839 <g/> ) <g/> , але це літературна стилізація <g/> , а не справжні послання від людини до людини <g/> . </p>
doc#28 Повторилася та історія <g/> , що й з епігонами Шевченка <g/> , які теж не помітили живого духу його поезії <g/> , а стали наслідувати зовнішні елементи коломийкової форми <g/> , яка сама часто була в Шевченка не своя <g/> .
doc#30 Щоб не робити з Шевченка такого собі Канта <g/> .
doc#32 Шевченка <g/> .
doc#36 Я маю на думці великого українського поета ( <g/> як також і мистця <g/> ) Тараса Шевченка <g/> . </p>
doc#37 Поза двадцяте сторіччя виходив тільки мій огляд праці Віктора Петрова про Шевченка <g/> .